Start arrow Użyteczne informacje arrow Taxi w Budapeszcie
Taxi w Budapeszcie
W stolicy Węgier, podobnie jak w innych miastach europejskich, warto jest korzystać wyłącznie z taksówek zrzeszonych w oficjalnych korporacjach taksówkarskich. Każdy pojazd, którego kierowca posiada oficjalne uprawnienia do przewozu osób, jest oznakowany i ma wypisane na drzwiach numery boczne. Brak tych numerów, mimo napisu "taxi" na drzwiach i znaczka na dachu może oznaczać, że mamy do czynienia z przewoźnikiem prywatnym, co wydatnie zwiększa prawdopodobieństwo zostania oszukanym.

Może się zdarzyć, że mimo zamówienia taksówki trafimy na mało uczciwego kierowcę, który będzie chciał wykorzystać naszą nieznajomość miasta i zawiezie nas na miejsce drogą okrężną (jest to prawdopodobne, choć rzadkie). Można się przed tym bronić w ten sposób, że przed wejściem do auta ustalimy trasę przejazdu (choćby pokazując ją palcem na mapie) i potem będziemy pilnie śledzić pojawiające się na kamienicach nazwy ulic, bądź uzgodnimy przedział cenowy podróży, jaki jesteśmy gotowi zaakceptować.

Nigdy i pod żadnym pozorem nie powinniśmy brać taksówki z postoju przy lotnisku lub dworcu. Mamy 100% pewności, że wskazania taksometru będzie kilkukrotnie wyższe od faktycznej należności, jaką powinniśmy zapłacić. Przy przyjeździe na dworzec warto wziąć bagaże i oddalić się pieszo kilka ulic, po czym dopiero złapać taksówkę, lub zamówić pojazd telefonicznie w jednej z korporacji.


Telefony polecanych towarzystw taksówkowych:
Budataxi (tel: 233-3333)
Citytaxi (tel: 211-1111)
Volántaxi (tel: 366-6666)
Tele 5 taxi (tel: 355-5555)
Főtaxi (tel: 222-2222)
Rádió taxi (tel: 377-7777)  


Tagi: taksówki, taxi, Budapeszt
 
Sprawdzone hotele w Budapeszcie tylko na Budapeszt.pl