Start arrow Użyteczne informacje arrow Miejsca o miesca słabszej reputacji w Budapeszcie
Miejsca o miesca słabszej reputacji w Budapeszcie
Spis treści
Miejsca o miesca słabszej reputacji w Budapeszcie
Strona 2
Mimo całego swego piękna, w Budapeszcie istnieją też miejsca, do których szanujący swoje zdrowie i pieniądze turysta nie powinien zaglądać, aby nie kusić losu. Poniżej przedstawiam krótki spis, który pomoże nam bezpieczniej spędzić swój pobyt w tym wspaniałym mieście.

VII Dzielnica - Erzsébetváros
Mieści się w samym centrum miasta i jej cechą charakterystyczną jest labirynt wąskich uliczek i ogromna gęstość zaludnienia. Erzsébetváros zamknięta jest ulicami Rákoczi od południa, Dozsa György od północnego wschodu i Városligeti Fasor i Király utca od północnego zachodu. Swoją częścią obejmuje dawną dzielnicę żydowską i fragment budapeszteńskiego getta z okresu II wojny światowej. VII dzielnica nigdy nie cieszyła się dobrą sławą, a ze względu na niski standard stojących tu kamienic i złe warunki sanitarne zamieszkiwana była przez biedotę, której nie stać było na kupno mieszkania w lepszym miejscu. Dziś również jej mieszkańcy w dużej części należą do nizin lub wręcz marginesu społecznego.

O ile w dzień duża ilość przechodniów oraz działających tu placówek handlowych pozwala czuć się w miarę bezpiecznie, o tyle wieczorem dzielnica przechodzi w ręce właścicieli małych knajp, drobnych spelunek, nocnych klubów o podejrzanych źródłach finansowania i lokali ze striptizem. Specjalizują się one w zawyżaniu rachunków i brutalnym egzekwowaniu należności przez ochroniarzy. Zalecam omijać tę część miasta i bawić się w innych częściach stolicy. 
Sprawdzone hotele w Budapeszcie tylko na Budapeszt.pl