Start arrow Użyteczne informacje arrow Jak płacić, żeby wyjść na tym najkorzystniej?
Jak płacić, żeby wyjść na tym najkorzystniej?
Najmniej kosztowną formą płatności są transakcje bezgotówkowe, obsługiwane za pomocą kart kredytowych. Uiszczanie należności na stacjach benzynowych, hotelach i restauracjach jest coraz bardziej popularną formą płatności, przy czym stanowi opcję jednocześnie wygodną i stosunkowo tanią. Bank przelicza należność według oficjalnego kursu waluty według notowań NBP i nie dolicza prowizji, jaką zapłacić musimy przy wyjmowaniu gotówki z bankomatów.

Na Węgrzech zarówno bankomaty, jak i większość sklepów, akceptują wszystkie najpopularniejsze rodzaje kart: Visa, Visa Electron, EuroCard, MasterCard, Maestro i American Express. Przy wyjęciu gotówki z bankomatu (węg. pénzautomata) bank każdorazowo nalicza nam prowizję w określonej wysokości, którą obciąża nasz rachunek. Liczba bankomatów na Węgrzech jest bardzo duża i rośnie z każdym miesiącem, dlatego nawet w mniejszych miejscowościach nie powinniśmy mieć problemów z dostępem do pieniędzy.

Inną popularną formą płatności bezgotówkowej jest wymiana czeków podróżnych (travellers check) przez punkty wymiany walut, przy czym czeki te powinny być wystawione na walutę wymienialną notowaną w Węgierskim Banku Narodowym. W przypadku euroczeków i czeków bankowych wymagane jest okazanie dokumentu podróżnego, a realizować można je również w urzędach pocztowych zajmujących się wymianą walut. Jednorazowo można zrealizować co najwyżej 3 czeki na kwotę 30.000 HUF każdy.  

Osobom poszukującym kredytu czy finansowania na czas wyjazdu polecamy liczne serwisy oferujące pożyczki bez wychodzenia z domu np. pieniadz.com.pl czy e-inwestor.pl

Tagi: płatności na Węgrzech, gotówka w Budapeszcie
 
Sprawdzone hotele w Budapeszcie tylko na Budapeszt.pl