Start arrow Węgry w paru słowach arrow Kiedy jechać na Węgry?
Kiedy jechać na Węgry?
Największa liczba turystów odwiedza Węgry w okresie letnim, gdy wysoka temperatura oraz długi dzień zapewniają pożądany komfort wypoczynku. Słoneczna pogoda jest wówczas praktycznie pewna i rzadko kiedy kanikułę przerywają gwałtowne, ale krótkotrwałe, burze.
Planując podróż na Węgry należy jednak wziąć pod uwagę także inne czynniki, które zapewnią nam pożądane warunki wypoczynku. Jeśli liczymy na udany urlop nad Balatonem lub w którymś z popularnych węgierskich kurortów, to wyjazd między czerwcem a sierpniem będzie jak najbardziej zalecany. Poszczególne hotele i kempingi sezonowe zaczynają działać najpóźniej na przełomie kwietnia i maja, zaś zamykane są pod koniec września. Pod koniec wakacji, czyli pod koniec sierpnia, wyraźnie spadają ceny, które najwyższy pułap osiągają w lipcu.

Jeśli jednak naszym celem będzie zwiedzanie poszczególnych miast, to zdecydowanie korzystniejszy byłby wyjazd na wiosnę lub na jesieni. W lecie bowiem w miastach panują nieznośne upały, z temperaturami odczuwalnymi dochodzącymi nawet do +40 stopni, których nie łagodzi najmniejszy nawet powiew wiatru. W takich warunkach poruszanie się po zalanych słońcem ulicach czy podróże pozbawionymi klimatyzacji środkami komunikacji miejskiej na pewno nie dostarczy nam przyjemności. Zdecydowanie korzystniej jest odwiedzać miasta w kwietniu-maju oraz sierpniu-październiku, gdy ceny są niższe, a wszystkie atrakcje turystyczne - nadal dostępne.

Planując podróż na Węgry należy pamiętać, że w okresie jesienno-wiosennym nie funkcjonują kempingi, znaczna część schronisk młodzieżowych i hoteli lokalnych, także część placówek muzealnych (szczególnie w mniejszych miasteczkach). W zimie warto odwiedzać wyłącznie Budapeszt i inne większe miasta madziarskie.
 
Tagi: kiedy jechać na Węgry, kiedy odwiedzić Budapeszt, zwiedzanie
 
Sprawdzone hotele w Budapeszcie tylko na Budapeszt.pl