Start arrow Użyteczne informacje arrow Lotnisko w Budapeszcie
Lotnisko w Budapeszcie
Lotnisko w Budapeszcie jest jednym z najruchliwszych portów lotniczych na Węgrzech. Lotnisko to wybierają podróżni udający się do miasta Budapeszt, oddalonego od portu lotniczego o 16 km, lub traktują je jako port przesiadkowy do dalszej podróży (np. na Bliski Wschód).


Miasto budapestjest popularne w kontekście weekendowych wypadów.
Ten port lotniczy posiada trzy terminale. Doradzamy sprawdzenie, z którego terminalu rozpoczyna się lot z wyprzedzeniem.

Lotnisko znajduje się w odległości kilku kilometrów na południowy-wschód od centrum miasta. miejska.

Dojazd na lotnisko Budapeszt samochodem
Lotnisko Budapeszt Ferihegy znajduje się wzdłuż dobrze oznakowanej drogi E60 i jest łatwo dostępne z centrum miasta. Na lotnisku są trzy krótkookresowe parkingi na parterze, na poziomie hali przylotów oraz na poziomie hali odlotów. Na lotnisku znajduje się także parking długookresowy, strzeżony.

Dojazd na lotnisko Budapeszt autobusem
Korzystając z minibusów można, przejechać z jednego terminalu do drugiego lub dojechać gdziekolwiek na terenie Budapesztu. Także komunikacja miejska umożliwia przejechanie z jednego terminala do drugiego.

Dojazd na lotnisko Budapeszt taksówką
Taksówki są dostępne na postoju taksówek, ale ich taryfy mogą być nieregulowane. Pasażer powinien się upewnić, czy taksometr jest włączony.

Strona internetowa lotniska w Budapeszcie:
www.bud.hu/english

Z Polski do stolicy Węgier lata kilka linii lotniczych m.in. Malev oraz LOT.
Tu można znaleźć tanie bilety do Budapesztu .


TAGI: lotnisko, Ferihegy, bilety lotnicze
 
Sprawdzone hotele w Budapeszcie tylko na Budapeszt.pl